• Фејсбук
 • Твитер
 • YouTube
 • sns03
Барај

Топлинска пауза алуминиумски профил собранието машини

 • Топлинска пауза алуминиумски профил knurling и собранието машина

  Топлинска пауза алуминиумски профил knurling и собранието машина

  Applications This machine is used for knurling of aluminum alloy profiles, and assembling two aluminum profiles with a thermal break polyamide strip in the middle. Main Features 1. The vertical movement of knurling is electrically controlled, which makes changes of different profiles easy, fast, and stable. 2. Film coating support frame and clamping unit are availab...
 • Топлинска пауза алуминиумски профил тркалање машина

  Топлинска пауза алуминиумски профил тркалање машина

  1.Two оската CNC машина со шест сетови на стврднат тркалање дискови. Двете тркалање дискови и гумени ролки се контролирани ЦПУ за брзи промени профил.

  2.Six комплети на тркалање дискови контролирани од страна на посебна гаранција движечка сила стабилна тркалање, висока брзина и ефикасност

  3.Vertical и хоризонталното растојание помеѓу секој пар на тркалање дискови е прилагодлив за различни големини на профили.

  4.Step-помала регулација на брзината. Тајван HIWIN линеарни железнички и прецизност завртки се донесе.